با بروز شدن عوامل در ساخت بنا ، انواع ساخت و ساز خشک جدید با مرغوبیت بالا نیز در عرصه احداث بنا جایگزین مصالح قدیمی و ساخت سنتی گشته اند.

پروفیل ال اس اف LSF که با انواع ضخامت در سیستم اسکلت بندی ساختمان های جدید کاربرد چشمگیری دارند.

حال میگوییم سازه ال اس اف Lsf چیست؟

میخواهیم درباره سازه ال اس اف lsf بدانیم.
سازه LSF ( ال اس اف) سازه ای از پیش ساخته وسبک است که نسبت به معماری ساختمان ،در کارخانه تولید می شود .

سپس در محل ساختمان بااستفاده از پیچ های سر مته ای ، رول بولت ها و سایر اتصالات نصب و ایستا میگردد .این سازه ها که از ورق گالوانیزه با عرض پروفیل متغیر(معمولا 89 تا 308 میلی متر) تولید می شوند به عنوان جایگزین سازه های قدیمی فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع زیر سازی دیگر می باشد که در ساختمان سازی و ویلا سازی به کار برده می شود.

 

 

 

 

استفاده از سازه فولاد سرد نورد شده از دهه 1850 ميلادي شروع شده و امروزه بدليل كيفيت مناسب ساخت و سرعت بالا و مقاومت بالا در برابر زلزله از آنمورد استفاده در كشورهاي انگلستان، آمريكا ، كانادا ، استراليا ، ژاپن و...  مي باشد .

سازه های lsf سازه ال اس اف lsf چیست,سازه ال اس اف,lsf,سازه های lsf,سازه lsf,ویلا سازه,سازه ویلا
ضخامت سازه ال اس اف Lsf نسبت به نیاز کاربری متفاوت بوده از 0.6 تا 2.5 میلی متر متغیر است .

در تمامی کاربردها اعم از ( اسکلت کلی ساختمان ،پارتیش بندی ، سقف کاذب ، کف ، سازه ترکیبی و …. )مجموعه ای از این نوع پروفیل ها نقش سازه فلزی را بر عهده خواهد داشت و در مجموع تمامی دیوارهای داخلی ، خارجی و تیر های سقفی با  پروفیل LSF ال اس اف تشکیل شده و ساخته می شوند .

 

 

 

 

پس از نصب و اجرای زیر سازی ال اس اف LSF نوبت به نصب پانل های سبک فایبر سمنت میرسد که سمنت برد الیاف دار ، گزینه ای معقول مقبول جهت تکمیل فرآیند ساخت می رسد.

فایبر سمنت برد یا همان پانل سیمانی الیافدار با مزایایی همچون قیمت مناسب فایبر سمنت ،الیا ف گیاهی فایبر سمنت برد ، وزن سبک فایبر سمنت برد ، نصب آسان فایبر سمنت برد ، عایق صدا فایبر سمنت برد ، ضد رطوبت بودن فایبر سمنت برد ، ضد حریق بودن فایبر سمنت برد ، قابلیت رنگ پذیری با هر نوع سلیقه در فایبرسمنت بورد ، جلوگیری شده از بروز هرگونه حشرات به الیاف فایبر سمنت برد  می باشد. توانسته طرفداران چشمگیری را در صنعت ساخت و ساز علی الخصوص ساخت و ساز خشک و بروز جلب نماید.

با این تفاسیر می توان گفت سمنت برد الیاف دار یا فایبر سمنت که پنل سیمانی الیاف دار است پوششی مناسب و مکملی وابسته پس از طراحی و اجرای زیر سازی با ال اس اف LSF میباشد.