به نام خدا
فروش چسب پلی اورتان
  چسب پلی اورتان، چسبی دو جزئی و مقاوم در برابر رطوبت و با قابلیت سنباده خوری و برای رنگ پذیری مناسب می باشد.
“آشنایی با چسب پلی اورتان “
درباره چسب پلی اورتان
چسب پلی اورتان چیست؟
کاربری چسب پلی اورتان
چسب پلی اورتان، بطور خلاصه PU و یا گاهی اوقات PUR گفته می شود، چسب پلی یورتان دارای ماده‌ای تک جزئی با یک ترکیب ثابت نمی باشد . بلکه پلیمری ساخته شده از واحدهای زنجیره آلی و متصل به اورتان و یا کاربامات ها می باشد. بیشتر پلی اورتان ها پلیمرهای ترموست هستند که این نوع چسبها تحت حرارت نرم نمی شوند. امروزه در بازارشاهدتولید پلی اورتان های ترموپلاستیکی که نرم نشوند نیز هستیم. پلیمرهای پلی اورتان پس از واکنش بین ایزوسیانات وپلی اول شکل می گیرد.هردوی ایزوسیانات و پلی اول، معمولا از دو گروه عاملی و حتی بیشتر به ازای هر مولکول استفاده می کنند.

چسبهای پلی اورتان (پلی یورتان) برای چه مواردی استفاده می شوند و کاربری این چسب ها چیست؟
 چسب پلی اورتان جهت چسباندن تمامی مواد طبیعی، متخلخل یا غیرمتخلخل همچون مواد چوبی ، فایبر سمنت ، سمنت برد ، لاستیک ، اپوکسی، چرم ، کاشی، شیشه، بسیاری از پلاستیکها، بتن، آجر و … قابل استفاده می باشد.


  

 
لازم به ذکر است که چسب پلی اورتان روی پلی پروپیلن، پلی اتیلن و مواد مشابه مثل تفلون و یا سیلیکون خیلی خوب عمل نخواهد کرد و سطح مومی یا روغنی نیز از خود باقی نمی گذارد. از مزیت های چسب های پایه پلی اورتان این است که می توانند به هر دو صورت جامد و نسبتا انعطاف ناپذیر و یا الاستیک و انعطاف پذیر باقی بمانند.
همچنین قطعه اصلی برخلاف چسبهای اپوکسی ، بدون باقی گذاشتن لکه و یا اثر تیغه از خط چسب ، قابلیت برش دارد.
چسب پلی اورتان قابلیت سنباده خوری و رنگ پذیری دارد و چسبی انعطاف پذیر و بدون خاصیت شکنندگی با طول عمر بالایی است.

 

  

مزایای چسبهای پلی اورتان
 مزیت عمده چسب پلی اورتان در مقایسه با سایر چسب های دیگر ، قابلیت استفاده آن در شرایط با رطوبت بالا می باشد. می توان گفت حتی برای استفاده نیازمند رطوبت می باشد و جهت سرعت بخشیدن به گیرایی چسب به شرایطی مرطوب نیاز دارد.
سایر چسب ها از قبیل اپوکسی نمی توانند در رطوبت مورد استفاده قرار گیرند.
این چسب ضد رطوبت و ضد آب می باشد و مکمل اجرایی برای درزگیری فایبر سمنت برد محسوب میگردد.
 لازم به ذکر استکه چسب پلی اورتان عموما جهت غوطه وری مدت بالا در آب توصیه نمی شوند، مگر اینکه از رنگ پایه آب و یا محافظی ضد رطوبت و آب هم استفاده شود.
چسب پلی یورتان به اکثریت مواد چسبیده می شود.
چسب پلی اورتان توانایی چسباندن مواد مختلف را هم دارد.
 به عنوان مثال مواد بدون تخلخل را از قبیل فلز به چوب و یا آینه به دیوار را نیز به خوبی بهم می چسباند. این چسب به هیچگونه ماده افزودنی نیاز ندارد و بطور مستقیم آماده مصرف می باشند.
پلی اورتان ها در ترکیبات ، چگالی ها و بسته بندی های متنوعی در بازار عرضه می شوند.
بعضی ترکیبات مدت زمان کارکرد حدود ۲۰ دقیقه یا کمی بیشتر دارند. این مدت زمان به شما راحتی استفاده برای  اعمال وگیرایی چسب می دهدکه بسته به نوع چسب می توان سرعت بسته شدن و گیرایی چسب را سرعت بخشید و به مراتب بالا برد و مادامی که مراحل گیرایی چسب کامل و سفت شود، به کاربر اجازه می دهد تا به کار خود ادامه دهد.


 چسب پلی اورتان با عنوان چسب گرمانرم معروف است چون به راحتی می تواند دو قطعه را بهم متصل نماید. تا وقتیکه پلی یورتان سرد می شود و کماکان ادامه روند گیرایی خود را تا مدت چند روز ادامه می دهد که به نهایت مقاومت خود رسیده و استحکام لازمه را بدست می آورد.


  

اگر چسب پلی اورتان به درستی استفاده شود، میتواند اتصالات خیلی قوی ایجاد کند. این چسب در محدوده دمایی بالایی قابل استفاده می باشد. چسب پولی اورتان مقاومت بالایی نسبت به اشعه بالای ماورابنفش خورشید ، برای استفاده در فضاهای خارجی در معرض نور خورشید گزینه بسیار مناسبی می باشد. پلی یورتان حلالی ندارد و تولید شده از ترکیبات آلی فرار با مقدار کم می باشد.
این چسب کاملا جامد بوده که این امر باعث شده تا بعد از استفاده دچار واکشیدگی و یا ترک و شکنندگی نمی شود.

 


  

معایب چسب پلی اورتان
استحکام چسب پلی اورتان در حد چسب اپوکسی نمی رسد. اما چسب پلی اورتان بر خلاف چسب اپوکسی که روی  فلزات استحکامات بالایی به وجود می آورد، روی چوب و سیمان و فایبر سمنت ، تاثیر فوق العاده ای دارد. پلی اورتان در مقایسه با سایر چسبهای مورد استفاده ، بدلیل ویژگیهایی که دارد قدرت بالایی در چسباندن مقاطع انتهایی و درز ها دارد.
پلی اورتان در محل های خشک برای گیرایی و بازدهی بالا نیازمند کمی رطوبت می باشد. مدت انقضای بسته پلمپ چسب پلی اورتان محدود و کمتر از یکسال می باشد و در صورتی که یکبار باز شوند و رطوبت به آن نفوذ کند ممکن است خراب شود.
که به این دلیل چسب پلی یورتان در اندازه های متنوعی بسته به نیاز کاربر عرضه میگردد.
تماس طولانی چسب مدت بالا و یا تکرار تماس با پوست امکان دارد منجر به ایجاد حساسیت پوستی و …. گردد.که توصیه می شود هنگام کار کردن ، از دستکش استفاده شود.
بعد از گیرایی کامل چسب پلی اورتان بسیار ایمن بوده و هیچ خطری ندارد اما در مرحله میانی کار ، بسیار سمی و سرطان زاست. به این معنی است که استفاده از چسب پلی اورتان باید با مراقبت ، دقت و احتیاط بالایی انجام گیرد.
توصیه میشود در زمان استفاده ، از برخورد با دست جلوگیری شود و تا حد امکان بخارات ناشی از چسب استنشاق نشود.
تمیز کردن چسب پلی اورتان از روی پوست ،سخت است پس همانطور که در قسمت فوق بیان شد، استفاده از دستکش توصیه می شود. اگر قسمتی از چسب با پوست بدن برخورد کرده باشد ، تینر و حتی استون برای تمیز نمودن چسب پلی اورتان تا قبل از اینکه گیرایی کامل پیدا کند مناسب است. 

 

  
 
این چسب تا کنون برای انواع کاربری اتصال فایبر سمنت ، درزگیری فایبر سمنت و پوشش روی پیچ سطح در پانل سیمانی الیافدار و... بهترین گزینه بوده است.
جهت راحتی و دقت هنگام تزریق چسب پلی اورتان توصیه می شود از دستگاه گان استفاده نمود تا به راحتی و در عین حال با دقت کامل از چسب استفاده نمود .

 

فایبر سمنت،فروش فایبر سمنت،فروش سمنت برد،سمنت برد،سمنت،پانل سیمانی،چسب پلی اورتان،فروش چسب پلی اورتان،قیمت فایبر سمنت،قیمت سمنت برد،نمای فایبر سمنت،پانل فایبر سمنت،پانل سیمانی الیاف دار،اجرای فایبر سمنت،اجرای سمنت برد،فایبر سمنت برد،خرید سمنت برد،خرید پانل الیاف دار،قیمت فروش فایبر سمنت،فایبر سمنت طرح چوب،نحوه نصب فایبر سمنت،نحوه خرید فایبر سمنت،درباره فایبر سمنت،در باره پانل سیمانی الیاف دار،

فروش ویژه فایبر سمنت  و چسب پلی اورتان با تخفیف استثنایی 02146043715 اجرای تخصصی نمای فایبر سمنت 02144456932/09364526323