CMS Credits

به نام خدا

 

موضوع : فایبر سمنت برد (پانل سیمانی الیافدار گیاهی)
فایبر سمنت برد چیست؟
امروزه در ایران همانند کشورهای پیشرفته ، شاهد استقبال کاربران از محصول فایبر سمنت برد ( پانل سیمانی الیافدار) می باشیم .
فایبر سمنت برد یا همان پانل سیمانی الیافدار ، سیستم نوین ساخت و ساز خشک در صنعت ساختمان می باشد ، که با بهینه سازی و ایجاد بافت و الیاف در این محصول ،منجر به ارتقای کیفیت و بازدهی بسیار بالا و کاربری بیشتر در این متریال شده است .

 

 

فایبر سمنت با توجه به وجود مواد تشکیل دهنده ای همچون سلولوز و سیلیس ، از الیافی کاملا گیاهی و سازگار با محیط زیست تشکیل شده است .
این امر موجب شده تا فایبر سمنت دارای انعطاف و بافتی یکدست جهت استفاده در هر نوع فضا باشد و همچنین پنل سیمانی توانسته به راحتی در طراحی های دکوراتیو از شاخص های پرکاربر قرار گیرد .

 

 

مزایای پانل سیمانی الیافدار گیاهی (فایبر سمنت برد) :

از مزایای پانل سیمانی الیافدار گیاهی (فایبر سمنت برد) به راحتی برش داده می شود و بنا به طرح میتوانیم فرم دلخواه را بدست بیاوریم .
فایبر سمنت ضد رطوبت  بوده و همین امر موجب شده تا برای هر فضایی که در معرض رطوبت ، سرما ، گرما ، احتراق ، وجود حشرات و... است از این متریال استفاده نمود .
پانل سیمانی الیافدار (فایبر سمنت برد) حتی کاملا ضد آب است که از خصوصیات و امتیازات بارز این مصالح محسوب میگردد .
فایبر سمنت برد را میتوان در فضاهایی که در معرض خطر احتراق و آتش سوزی است ، استفاده نمود.
به دلیل ضد حریق بودن فایبر سمنت برد از آن جهت استفاده در مکان های حساس به گرما و احتراق بهترین کاربری را در نظر گرفت.
پانل سیمانی الیاف دار به دلیل وجود الیافی همچون سلولوز ،توانسته از ورود هرگونه حشرات موذی به داخل فضا جلوگیری نماید.
مقرون به صرفه بودن فایبر سمنت از شاخصه های بارز نسبت به مصالح ساخت و ساز خشک می باشد ، بطوریکه استفاده از پانل طرح چوب فایبر سمنت نتنها کاملا با مصالحی همچون ترموود از نظر شکل ظاهری برابری می کند، بلکه مزایای قابل توجهی را دارا می باشد.
بعنوان مثال طول عمر 300 ساله فایبر سمنت ضد آب بودن فایبر سمنت ضد حریق بودن پانل سیمانی الیافدار جلوگیری از ورود هر گونه حشرات استفاده از فایبر سمنت در ارتفاع بالا و برج سازی مقرون به صرفه بودن فایبر سمنت در مقایسه با دیگر مصالح سیستم ساخت و ساز خشک نصب بسیار آسان تنوع در محصولات فایبر سمنت قابلیت رنگ پذیری با هر نوع سلیقه و....

 

 

 
 

بنا به تحقیقات و تجربیات اجرای کار مکرر در حیطه طراحی و ساخت بنا ، متخصصین همانند کشور های پیشرفته برآن شده اند که محصول فایبر سمنت برد ، انقلابی نوین در صنعت ساخت و ساز خشک بوده و توصیه مکرر از دیدگاه صاحب نظران ، کارشناسان و متخصصان طراحی معماری و ساختمان های عمرانی می باشد. 

 

 

 
 

امروزه سیستم ساخت و ساز خشک توانسته جایگزین مطلوبی در مقایسه با ساخت و ساز سنتی باشد.
چراکه با حذف مواردی همچون ملات ، استفاده از مصالح سنگین و کم  کردن  وزن ساختمان ، تسریع در ساخت و تکمیل بنا، صرفه جویی در زمان و هزینه های نامعقول و غیر ضروری، میتوان در انتخاب سیستم ساخت و ساز خشک و سبک تآکید داشت.
حال اگر بخواهیم جزیی تر به این سیستم اشاره کنیم ، سوالاتی در ذهن مخاطب بوجود می آید که آیا میتوان از این طریق تمامی نیازها در ساخت بنا را حاصل نمود ؟

در چند سال گذشته شاهد هستیم که ایران نیز همانند کشورهای پیشرفته از سیستم ساخت و ساز خشک در ساخت بنا استفاده می کند.فایبر سمنت پانل سیمانی الیافدار ، نسل نوین مصالحی استکه از گزینه های منتخب در این سیستم قرار گرفته و دارای محسنات قابل توجهی بوده و در عرصه ساخت وساز خشک تلقی شده است.چراکه پانل سیمانی الیافدار دارای کیفیت و طول عمر حداقل 300 سال است .

 

 

 
 

کیفیت فایبر سمنت :
 

طی تجربیاتی که شاهد استفاده از پانل های سیمانی الیافدار ارزان و بدون شناسنامه که در بازار بصورت وفور عرضه گشته بوده ایم ، با قاطعیت کامل استفاده از هیچگونه فایبر سمنت بی کیفیت را به مشتریان خود توصیه نمی کنیم.تا با اطمینان کامل از محصولات معتبر و دارای برند فایبر سمنت برد در شرکت فراخ کوشک سازان بازدید و و در نهایت تهیه بعمل آورده شود که ماحصل آن اعتباری افتخار آمیزیست که تا کنون از نظر مشتریان خود داشته ایم.

 

پیچ فایبر سمنت :
 

پیچ فایبر سمنت که پیچ مخصوص فایبر سمنت برد است ، بنا به چگونگی نصب سیستم ساخت و ساز خشک و سهولت اجرای فایبر سمنت برد در ساختمان ها ساخته می شود ، پیچ مخصوص فایبر سمنت جهت اتصال پانل سیمانی الیافدار به پروفیل استفاده می گردد ،
در این نوع ، پیچ فایبر سمنت بصورت بالدار بوده که امکان چفت شدن و گیر دادن پانل فایبر سمنت برد (پانل سیمانی الیاف دار) به پروفیل را ممکن می سازد .
پیچ مخصوص فایبر سمنت در انواع سایز و اندازه ها، بنا به ضخامت پنل سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد که اگر ضخامت پانل سیمانی ضخیمتر باشد ، اندازه طولی پیچ فایبر سمنت نیز بیشتر می گردد .
همانطور که بیان شده ، از بهترین و محبوب ترین مصالح در  سیستم ساخت و ساز خشک که پانل سیمانی الیافدار است که اجرای فایبر سمنت در آن انجام می گیرد ، کار با پیچ فایر سمنت بسیار سهل و آسان بوده که با کمترین زمان ممکن و بدون استفاده از ملات سنتی جهت زیر سازی در آن ، ممکن می شود.و پانل سیمانی به پیچ فایبر سمنت یا پیچ مخصوص فایبر سمنت نصب می گردد که کاملا مسطحکم گشته و پایدار خواهد ماند.

 


 
 

 


پیرو استقبال کاربران از استفاده سیستم پیش ساخته و ساخت و ساز خشک می توان پانل سیمانی الیافدار (فایبر سمنت برد) ، پانل گچی (کناف) را مورد تایید و پیشنهاد داد.
چراکه با تنوعی که در محصولات فوق بکار برده شده ، بسیاری از فضاهای کاربری اعم از سقف ، کف ، دیوار ، درای وال ، دیوار نما و ... را مورد استفاده قرار می دهد.
با این نظر که تمامی مراحل تهیه و اجرای فایبر سمنت برد و کناف به صورت کاملا خشک و سریع و آسان از طریق پیچ مخصوص اتصال میابد.
پس از بست پیچ به پنل ، جهت یکی شدن و هم پوشانی پیچ مخصوص فایبر سمنت و  پیچ گچ برگ با پانل ،  از بتونه و یا چسب پلی یورتان استفاده می شود و یکدست می گردد .