ساخت و ساز خشک
امروزه جهت معرفی سازه های جدید به عنوان جایگزین سازه های فلزی یا بتنی و سنگی رایج، اقداماتی صورت گرفته و هدف اصلی آن نیز استفاده از تکنولوژی و انتخاب سازه ای مناسب ، مستحکم و متکی بر مصالح روز دنیا جهت رسیدن به کیفیت مطلوب و صرفه جویی در وقت و هزینه می‌باشد.


به نقل از معاون وزیر مسکن و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن؛ "احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در برنامه 20 سال آتی کشور می‌تواند تامین کننده اسکان شهری ما در پایان برنامه باشد" اما رسیدن به این مهم مستلزم وجود زیرساخت های قوی ، مهندسی شده ، با برنامه ریزی پایدار و رفع مشکلات موجود می‌باشد.
مشکلات کنونی ساخت و ساز در کشور عبارتند از: 1- کندی پیشرفت اجرایی پروژه‌ها به دلیل روش های ساخت و ساز سنتی 2- کیفیت پائین ساختمان‌ها به دلیل گرانی هزینه نظارت 3- اقتصادی نبودن پروژه‌ها به دلیل طول عمر پائین ساختمان‌ها 4- گرانی مسکن و ساختمان به دلیل ناتوانی سیستم عرضه روش سنتی در برابر افزایش روز افزون تقاضای ساختمان.


در این رابطه متخصصان ساختمان و مسکن کشور با استفاده از تجارب کشورهای پیشرفته، که صنعتی کردن تولید مسکن، بهره گیری از قطعات صنعتی پیش ساخته ساختمانی، استفاده از مصالح صنعتی نوین و بروز پیش ساخته را به عنوان راهکاری جهت حل مشکلات ساخت و ساز ارائه کرده اند، که در اینجا انتخاب تکنولوژی متناسب با نیازهای کاربری و شرایط جغرافیایی و درنظر داشتن امکانات موجود کشور و استفاده از این تکنولوژی روز پیشرفته را پیشنهاد می‌کنیم و به معرفی مصالح همگام با دانش مهندسی شده روز دنیا و قابل استفاده برای تمام ساختمان‌ها با انواع کاربری می‌پردازیم:
یکی از راهکارهای رفع مشکلات ساختمان سازی، کنار گذاشتن ساخت و ساز سنتی یا "پوشش تر" می‌باشد و شامل دیوارهای نما و داخلی اکثر ساختمان هایی می‌شود که از مصالح سنگین (بلوک، آجر، سنگ،چوب ...) با زیرسازی ملات ساخته شده اند. این مصالح معایب و عوارض بسیاری از جمله: 1- بالا برد وزن بسیار زیاد بنا 2- کند بودن عملیات ساخت 3- ضایعات زیاد و پرت مصالح 4- ایجاد آلودگی و گرد و خاک در هنگام ساخت و تخریب 5- عدم کنترل کیفیت مصالح متصل کننده (ملات) در زمان ساخت 6- اتصال ضعیف و احتمال ریزش هنگام زلزله و افزایش خسارات مالی و جانی،7- ایجاد خستگی زود هنگام و پایین آمدن کیفیت کار را به همراه دارد.
برای مقابله با معایب فوق و رفع آنها می‌توان استفاده از مصالح ساخت و ساز مدرن یا پوشش های سبک و خشک را جایگزین نمود . امروزه مصالح جدیدی به بازار عرضه شده که بر روی سازه فلزی گالوانیزه نصب شده و نقش دیوار،سقف،کف و... را در تمامی کاربردها اعم از داخلی ، خارجی ، سقف داخلی و خارجی ،کف داخلی و خارجی و .. برعهده می‌گیرد و جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی می‌باشد. با بهره گیری از این دیوار پوش‌ها کلیه عملیات و مصالح نازک کاری مانند گچ و خاک و اندود گچ سفید حذف می‌گردد.


این پوشش‌ها از جنس فایبر سنمت (Fiber cement) و نسل جدیدی از مصالح می‌باشند. مصالح خشک فایبر سمنت برد ، دارای خصوصیات فراوانی هستند که عبارتند از: - سبک بودن 2- سرعت در نصب و در نهایت صرفه جویی در زمان 3- فرآیندی تمیز و عاری از گرد و خاک 4- مقرون به صرفه اقتصادی به دلیل سبکی، دوام و حمل و نقل آسان و نصب سریع 5- طراحی انعطاف پذیر 6- ایمن در برابر زلزله به دلیل وزن سبک و سیستم های نگهدارنده مناسب
- مقاوم در برابر رطوبت، حریق، ضربه و حشرات و مواد شیمیایی 8- فاقد آزبست یا هرگونه مواد زیان آور 9- عدم ایجاد آلودگی های زیست محیطی 10- ایمنی، پایداری و دوام قابل توجه 11-تشکیل شده از الیاف گیاهی همچون سلولز و دوست دار محیط زیست.
این پوشش‌ها به عنوان نمای خارجی، پارتیشن، سقف، کف، زیرسازی پشت بام، پوشش ستون سقف کاذب ، پله و ... استفاده می‌شوند و به دلیل ظاهری متنوع و طراحی مهندسی شده نیاز به پوشش نداشته که درصورت نیاز قابل پوشش با کاغذ دیواری، کاشی، سرامیک، موزائیک، رنگ، کامپوزیت های آلومینیومی و تمامی پوشش های رایج در ساختمان هستند.


اسکلت مورد استفاده برای این نوع مصالح، فولاد سرد نورد شده است که فرآیند تولید آن در کارخانه با سه مرحله انجام می‌گیرد: 1- تولید ورق های گالوانیزه با اشکال تعیین شده 2- برش ورق‌ها به عرض های مورد نیاز 3- تولید پروفیل های نورد سرد از ورق های گالوانیزه با اتصالات اتوماتیک.
پروفیل های ساخته شده در کارخانه به کارگاه محل می‌روند و با توجه به تولید و برش دقیق پروفیل‌ها در کارخانه تنها با مونتاژ آنها و بدون هرگونه عملیات اضافی، سازه اصلی ساخته می‌شود. این سازه های فلزی پیش ساخته با هرگونه کاربردی اعم از مسکونی، اداری، تجاری، اسکان های روستایی، اسکان های اضطراری، سالن های صنعتی و ورزشی و ... سازگارمی باشند.
مزایای فنی این سیستم به این شرح است: مقاومت در برابر زلزله، حذف خطاهای انسانی در زمان اجرا، دقت بسیار بالا در زمان تولید قطعات اسکلت، استفاده از فولاد گالوانیزه با کیفیت برتر، آماده سازی همزمان زیرسازی های تاسیسات و نصب دیوارها توام با نصب اسکلت، امکان اجرای پروژه در کلیه فصول سال و در شرایط جوی مختلف، امکان اجرای ساختمان با کمترین امکانات در دورافتاده ترین مناطق به صورت فریم های آماده، نظارت آسان بر انجام کار در پروژه های بزرگ به دلیل پیش ساختگی قطعات، استفاده از اتصالات اتوماتیک و پیچی، بسته بندی متراکم و هزنیه حمل کمتر و دارای گواهینامه فنی متعدد از موسسات معتبر بین‌المللی.
اما جنبه دیگری که از ملاحظات مهم و پروژه ای به حساب می‌آید، جنبه اقتصادی آن می‌باشد .این سازه همچنین از مزایای اقتصادی بسیاری مانند: 1- صرفه جویی
چشمگیر در مصرف فولاد در ساختمان 2- کاهش قیمت تمام شده به علت تامین فولاد مصرفی از داخل 3- کاهش قابل توجه وزن کل ساختمان (حدوداً 50 درصد) 4- کاهش متناسب حجم فونداسیون 5- افزایش عمر مفید ساختمان مطابق با استانداردهای جهانی (بالای 50 سال) 6- عایق بودن ساختمان و صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی 7– برگشت سریع سرمایه به دلیل کاهش زمان اجرای پروژه‌ها 8- کاهش قابل توجه هزینه های پرت سایر مصالح ساختمانی 9- حجم تولید بالا و تامین کننده مطمئن اسکت برای پروژه های بزرگ ساختمانی، برخوردار است،.سیستم ساخت و ساز خشک ، هزینه های سازه ساختمان را تا 30 درصد كاهش مي دهد!!


حال با وجود وفور مزایای اقتصادی و فنی، اینکه آیا این نوع سازه‌ها و مصالح همچون فایبر سمنت برد (پانل سیمانی الیاف دار) نباید به طور کلی جایگزین روش های سنتی ساختمان سازی در کشور شوند؟

قضاوت با شماست...

 

فایبر سمنت،فروش فایبر سمنت،فروش سمنت برد،نمای فایبر سمنت،قیمت سمنت برد،قیمت فایبر سمنت ارزان،قیمت فایبر سمنت،قیمت پانل سیمانی،خرید فایبر سمنت،خرید پانل سیمانی،خرید سمنت برد،پیچ فایبر سمنت،اجرای فایبر سمنت،اجرای نمای فایبر سمنت،قیمت اجرای فایبر سمنت،نمایندگی فایبر سمنت،نمایندگی فروش فایبر سمنت،نمایندگی فروش سمنت برد،صفحات سیمانی الیاف دار،وارد کننده فایبر سمنت،فایبر سمنت ایرانی،فایبر سمنت ارزان،فایبر سمنت با کیفیت،چسب پلی اورتان،فروش چسب پلی اورتان،چسب پلی یورتان،فروش چسب پلی یورتان،فروشگاه فایبر سمنت،آدرس فروشگاه فایبر سمنت،

فروش ویژه فایبر سمنت با تخفیف استثنایی به مدت محدود 02146043715 اجرای تخصصی نمای فایبر سمنت 02144456932/09364526323