CMS Credits

 

فروش پانل گچی (فروش کناف) 02146043715 شرکت کوشک سازان

 

تاریخچه :

 قبل از جنگ جهانی دوم پلاستر گچ برای دیوارهای داخلی متداول بود .

یکی از مصالح رایج برای پوشش داخلی دیوار ها و سقف های ساختمانهای مسکونی ،اداری  و گاهی تجاری محسوب می شد و در آن زمان کلمه "خشک" برای مصالح پو زردشدن ، پوسته و طبله کردن سطح گچ ، صرف مدت زیاد جهت خشک شدن اندود گچی قبل از رنگ آمیزی و موارد دیگر را نداشت همچنین مشکلات فوق را نیز برطرف می نمود ،با شتاب فراوان گسترش یافت .پوششی سقف و دیوار داخلی که نیاز به پلاستر گچ نداشت مطرح بود. اما در سالهای پس از جنگ جهانی دوم و تخریب فراوان اماکن و ساختمانها و نیاز فوری به بازسازی و  احداث دوباره ،استفاده از " سیستم ساخت و ساز خشک "جهت دیوارها و سقف های داخلی بنا احساس گردید و چون این سیستم مشکلات سیستمهای سنتی اندود گچی مانند تامین استادکار ماهر ، صرف زیاد زمان اجرا ، اصافه وزن بیشتر ، نفوذ رطوبت به ساختار گچ مثل زرد شدن ، پوسته و طبله کردن سطح گچ، صرف مدت زیاد جهت خشک شدن اندود گچی قبل از رنگ آمیزی و موارد دیگر را نداشت همچنین مشکلات فوق را نیز برطرف می نمود، با شتاب فراوان گسترش یافت .

 

 

 

 

 

روش اجرای گچ برگ گناف در سیستم ساخت و ساز خشک 02146043715 شرکت کوشک سازان

 از اجزاء و قطعات پیش ساخته برای احداث دیوار و سقف کاذب که غیر باربر می باشند استفاده می گردد که هم پوششی بعنوان نازک کاری ساختمان می باشد.

 

 

 

 

 

​این قطعات و اجزاء شامل قاب نگهدارنده و مقطع " C "  یا استاد  ، مقطع " U "  یا رانر مقطع " L "  یا نبشی و مقاطع F47 و U36 از ورق سرد نورد شده از جنس فولاد گالوانیزه  می باشد که در اندازه و سایزهای متفاوت و مورد نیاز ساخته می شود .

 

 

 

 

 

اتصال صفحات گچی که سطح و لبه آن با کاغذ مخصوص پوشانده شده به قاب گالوانیزه با استفاده از پیچ مخصوص انجام می گیرد .

 

 

 

 

 

در نهایت درز بین دو سطح به وسیله نوار و بتونه درزگیری مخصوص ، درزگیری و پوشیده می شود که در نهایت به سطحی صاف و یکدست بوجود می آید که آماده رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیواری می باشد .

 

 

 

 

لازم به ذکر است در مکانهای مرطوب مانند دیوار های خارجی ، نما ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام باید از پانل های سیمانی الیاف دار " فایبر سمنت برد " استفاده نمود .

 

 

 

 

 

 

 

اجزای تشکیل دهنده گچ برگ کناف سیستم ساخت و ساز خشک02146043715 شرکت فراخ کوشک سازان

 

1-  ورق های روکش دار گچی کناف " گچ برگ "

این ورق ها با ضخامت 15 ، 12.5 ، 9.5 میلیمتر و ابعاد 120×240 سانتیمتر می باشد و داخل آن گچی بوده که لبه و سطح آنها با کاغذ های مخصوص که بستگی به موارد  مصرف آن خواهد داشت نام گذاری شده است.

پانل RG

پانل معمولی با نام تجاری " RG "برای استفاده عمومی که مقدار تقاضای آن از بقیه بیشتر است . پانل های گچی معمولی یا RG به طور کلی در ساخت و ساز خشک (کناف) ( مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکننده کناف ، دیوارهای پوششی ( لاینینگ )  و ( سقف های کاذبکناف ) در محیط های خشک و بدون خطر آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای روکش با رنگ کرم بوده و در راستای محور میانی پشت آن  مهر آبی کلمه کناف Knauf به صورت لاتین چاپ شده است ( پشت پانل علاوه بر کلمه knauf  زمان تولید ( تاریخ و ساعت تولید هر برگ نز ذکر شده است ) . 

 

پانل MR 

پانل " MR " مقاوم در مقابل رطوبت جهت استفاده در مکان های مرطوب .

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند . پانل های گچی MR برای آشپزخانه ها و  سرویس های بهداشتی و سایر محیط های نمناک  مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ می باشند  که  در امتداد محور میانی آن ها مهرآبی کناف  Knauf به صورت لاتین چاپ شده است . این پانل ها ضد آب نیستند ( در برابر رطوبت مقاومند )

 

پانل  FR 

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ، الیاف شیشه  موجود است و در برابر حریق مقاومت از خود نشان می دهند . پانل های گچی FR  در مناطق و فضاهایی که نیاز به  محافظت در برابر آتش در آنها وجود دارد  مانند ( پوشش تیر ها و ستون های فولادی ، داکت های تاسیساتی و کلیه فضاهای حساس به آتش و تبعات آن ... )  استفاده  می  شوند . این پانل ها دارای روکش صورتی هستند و در راستای محور میانی خود مهر قرمز  کناف Knauf  به صورت لاتین چاپ شده است. درمقابل در برابر حریق جهت استفاده در قسمت هایی که نیازمند مقاومت بیشتر در برابر آتش را دارد. مانند دور ستون ها و تیر های فولادی و بتونی .

پانل FM 
 

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه و همچنین  مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد .پانل های گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکانهایی که  توام با رطوبت  ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد و حساسیت توام رطوبت و حریق احساس شود   استفاده می شوند، این پانل ها دارای روکش سبز  بوده و  در راستای محور میانی پشت خود مهر قرمز کناف Knauf  به صورت لاتین چاپ شده است . مقاوم در برابر حریق و رطوبت مانند استفاده در مکانهایی ازقبیل رایزرهای تاسیسات  و موتور خانه و همچنین پانل های سیمانی الیافدار ( فایبر سمنت برد ) که همه مزایای فوق الذکر را دارد.

 

 

 

 

این ورق های فایبر سمنت با ضخامت های 4 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 و ... میلیمتر  به ابعاد 240×120 سانتیمتر  می باشد که برای مصارف سطح نمای ساختمان ، دیوار و سقف کاذب که در معرض اشعه و رطوبت و آتش قرار دارند استفاده می شود.

 

 

 

 

 

2-  تایل های گچی 60 * 60 ، معدنی (کراس فیشر)یا (AMF) , تمام PVC  و فایبر سمنت برد (پانل سیمانی الیافدار)

انواع تایلها در سقفهای کاذب به منظور دسترسی به بالای سقف کاذب جهت تعمیرات و یا تعویض لوله های برق و تاسیسات مکانیکی به ابعاد شبکه ای 60×60 سانتیمتر با  طرح های ساده با روکش PVC ، طرح های نقش دار با روکش PVC طرح های سوراخ دار آکوستیک با سوراخ های پانچ مربع و دایره ، منظم و یا نا منظم ، طرح تایل آلومینیومی تمام پانچ یا وسط پانچ ، تایل معدنی (کراس فیشر ) یا ( AMF ) و تایل تمام PVC در طرح و رنگ های متنوع که در سقف سرویسها و حمام و مکانهای مرطوب با توجه به سلیقه و موارد کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

 

3- مقاطع فولادی سبک ( پروفیل ها )

پروفیلهای فلزی سبک گالوانیزه با نام تجاری F47 , UH36 , L25 ,مورد استفاده جهت