فروش پانل گچی (فروش کناف) 02146043715 شرکت کوشک سازان

 

تاریخچه پانل کناف :

 قبل از جنگ جهانی دوم پلاستر گچ برای دیوارهای داخلی متداول بود .

یکی از مصالح رایج برای پوشش داخلی دیوار ها و سقف های ساختمانهای مسکونی ،اداری  و گاهی تجاری محسوب می شد و در آن زمان کلمه "خشک" برای مصالح ( پوست زردشدن ) پوسته و طبله کردن سطح گچ ، صرف مدت زیاد جهت خشک شدن اندود گچی قبل از رنگ آمیزی و موارد دیگر را نداشت . همچنین مشکلات فوق را نیز برطرف می نمود ،با شتاب فراوان گسترش یافت .پوششی سقف و دیوار داخلی که نیاز به پلاستر گچ نداشت مطرح بود. اما در سالهای پس از جنگ جهانی دوم و تخریب فراوان اماکن و ساختمانها و نیاز فوری به بازسازی و  احداث دوباره ،استفاده از " سیستم ساخت و ساز خشک "جهت دیوارها و سقف های داخلی بنا احساس گردید و چون این سیستم مشکلات سیستمهای سنتی اندود گچی مانند تامین استادکار ماهر ، صرف زیاد زمان اجرا ، اصافه وزن بیشتر ، نفوذ رطوبت به ساختار گچ مثل زرد شدن ، پوسته و طبله کردن سطح گچ، صرف مدت زیاد جهت خشک شدن اندود گچی قبل از رنگ آمیزی و موارد دیگر را نداشت همچنین مشکلات فوق را نیز برطرف می نمود، با شتاب فراوان گسترش یافت .

کناف در واقع نام خانواده و موسسه ای در سطح بین المللی است ، و چون یک موسسه خانوادگی اصیل بوده باعث رشد و پیشرفت چشمگیری شده است .
شرکت کناف توسط برادران کناف ، کارل و دکتر آلفونس در سال 1932 بنیانگذاری شد و همکنون توسط  فرزندان این دو یعنی نیکلاس و بالدوین  کناف به طور مشترک و با هماهنگی سایر اعضای خانواده کناف این گروه را رهبری می کند .

پشتیبانی شرکت فراخ کوشک سازان در راسته محصولات کناف :

در دفتر فنی این شرکت کمک ها و اطلاعات لازم در رابطه با انتخاب ساختار ، نوع جزئیات اجرایی خاص و جزئیات نصب ساختار ارائه می شود . 
این شرکت قادر به پشتیبانی کار فرمایان ، پیمانکاران در کمترین زمان ممکن و موثرترین روش می باشند . اعضای این دفتر از جمله مهندسین با آشنائی کامل به اقلام تولیدی و نیاز ساختارها به ارائه راهکارها و توصیه های فنی لازم می پردازد . 

 

 

 

 

 

 محصولات کناف و پانل گچی در سیستم ساخت و ساز خشک 02146043715 شرکت کوشک سازان : 

 

1-  پانل های گچی (گچبرگ):

این پانل ها خالصا گچی بوده و سطح زیرین و رویه و لبه های آن کاملا با کاغذ های مخصوص پوشانده شده است .
این پانل ها گچی در چهار نوع به بازار
عرضه شده :

این ورق ها با ضخامت 15 ، 12.5 ، 9.5 میلیمتر و ابعاد 120×240 سانتیمتر می باشد و داخل آن گچی بوده که لبه و سطح آنها با کاغذ های مخصوص که بستگی به موارد  مصرف آن خواهد داشت نام گذاری شده است.


 الف : پانل گچی معمولی - RG

ب : پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت - MR

پ : پانل گچی مقاوم در برابر حریق - FR

ت : پانل گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت - FM

پانل RG

الف : پانل گچی معمولی - RG 

پانل معمولی با نام تجاری " RG "برای استفاده عمومی که مقدار تقاضای آن از بقیه بیشتر است . پانل های گچی معمولی یا RG به طور کلی در ساخت و ساز خشک (کناف) ( مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکننده کناف ، دیوارهای پوششی ( لاینینگ )  و ( سقف های کاذبکناف ) در محیط های خشک و بدون خطر آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای روکش با رنگ کرم بوده و در راستای محور میانی پشت آن  مهر آبی کلمه کناف Knauf به صورت لاتین چاپ شده است ( پشت پانل علاوه بر کلمه knauf  زمان تولید ( تاریخ و ساعت تولید هر برگ نز ذکر شده است ) . 

 

پانل MR 

ب : پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت - MR 

پانل " MR " مقاوم در مقابل رطوبت جهت استفاده در مکان های مرطوب .

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند . پانل های گچی MR برای آشپزخانه ها و  سرویس های بهداشتی و سایر محیط های نمناک  مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ می باشند  که  در امتداد محور میانی آن ها مهرآبی کناف  Knauf به صورت لاتین چاپ شده است . این پانل ها ضد آب نیستند ( در برابر رطوبت مقاومند )

 

پانل  FR 

پ : پانل گچی مقاوم در برابر حریق - FR 

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ، الیاف شیشه  موجود است و در برابر حریق مقاومت از خود نشان می دهند . پانل های گچی FR  در مناطق و فضاهایی که نیاز به  محافظت در برابر آتش در آنها وجود دارد  مانند ( پوشش تیر ها و ستون های فولادی ، داکت های تاسیساتی و کلیه فضاهای حساس به آتش و تبعات آن ... )  استفاده  می  شوند . این پانل ها دارای روکش صورتی هستند و در راستای محور میانی خود مهر قرمز  کناف Knauf  به صورت لاتین چاپ شده است. درمقابل در برابر حریق جهت استفاده در قسمت هایی که نیازمند مقاومت بیشتر در برابر آتش را دارد. مانند دور ستون ها و تیر های فولادی و بتونی .

پانل FM 

پ : پانل گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت - FM 

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه و همچنین  مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد .پانل های گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکانهایی که  توام با رطوبت  ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد و حساسیت توام رطوبت و حریق احساس شود   استفاده می شوند، این پانل ها دارای روکش سبز  بوده و  در راستای محور میانی پشت خود مهر قرمز کناف Knauf  به صورت لاتین چاپ شده است . مقاوم در برابر حریق و رطوبت مانند استفاده در مکانهایی ازقبیل رایزرهای تاسیسات  و موتور خانه و همچنین پانل های سیمانی الیافدار ( فایبر سمنت برد ) که همه مزایای فوق الذکر را دارد.

 

 

 

 

 

2-  صفحات مسلح سیمانی (فایبر سمنت برد) :

این ورق های فایبر سمنت برد با ضخامت های 4 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12، 18 میلیمتر  به ابعاد 240×120 سانتیمتر  می باشد ، فایبر سمنت برای مصارف سطح نمای ساختمان ،داخل ساختمان ، دیوار و سقف کاذب که در معرض اشعه و رطوبت و آتش قرار دارند استفاده می شود.

لازم به ذکر است در مکانهای مرطوب مانند دیوار های خارجی ، نما ، دیوار سرویس بهداشتی و حمام باید از پانل های سیمانی الیاف دار " فایبر سمنت برد " استفاده نمود .

 

 

 

 

3- مقاطع فولادی سبک ( پروفیل ها )

پروفیل های کناف  مورد استفاده در زیر سازی کناف با نام تجاری F47 , UH36 , L25  هستند .

پروفیل سازه F47 : 

پروفیل سازه F47 عضو اصلی زیرسازی در سقف های کاذب محسوب می شود . سازه F47 هم به  عنوان سازه باربر در قسمت فوقانی سقف کاذب استفاده می شود و هم نقش زیرسازی برای نصب پانل کناف را دارد . 

پروفیل سازه U36 :

پروفیل سازه U36 در زیرسازی سقف کاذب به عنوان تراز سقف و هم به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف استفاده می گردد . همچنین از سازه U36 جهت زیر سازی در قسمت شکستگی ها و آویز ها در سقف کاذب استفاده می شود .

پروفیل سازه L25 :

پروفیل سازه L25 در زیرسازی  سقف کاذب در نقطه مشترک بین دیوار و سقف بوده که به دیوار متصل می شود ، که از سازه L25 به عنوان تراز سقف کاذب استفاده می کنند .همچنین از سازه L25  جهت زیرسازی در قسمت شکستگی ها استفاده می کنند .

پروفیل سازه رانر U50 , U70 , U100 :

پروفیل سازه رانر U جزء افقی اجزاء تشکیل دهنده قاب فولادی را در دیوار های خشک درایوال تشکیل می دهد . سازه رانر U در کف و سقف اجرا می شود و به عنوان نگهدارنده و هدایت کننده استاد ها C عمل می کند ، و همچنین این سازه در بخش افقی بازشوها استفاده می شود .

پروفیل سازه استاد C50 , C70 , C100 :

پروفیل سازه استاد C جزء عمودی اجزاء تشکیل دهنده قاب فولادی را در دیوارهای خشک درایوال تشکیل می دهد .سازه استاد C در فاصله 30 ، 40 ، 60 سانتیمتر از یکدیگر نصب می شوند ، و به عنوان زیرسازی برای نصب پانل کناف عمل می کند .   

 

 

 

 

 

4-  تایل های گچی 60 * 60 ،تایل روکش PVC , تایل معدنی ، تایل کراس فیشر ، تایل (AMF) , تایل تمام PVC  و تایل فایبر سمنت برد (پانل سیمانی الیافدار)

انواع تایلها در سقفهای کاذب به منظور دسترسی به بالای سقف کاذب جهت تعمیرات و یا تعویض لوله های برق و تاسیسات مکانیکی به ابعاد شبکه ای 60×60 سانتیمتر با  طرح های ساده با روکش PVC ، طرح های نقش دار با روکش PVC طرح های سوراخ دار آکوستیک با سوراخ های پانچ مربع و دایره ، منظم و یا نا منظم ، طرح تایل آلومینیومی تمام پانچ یا وسط پانچ ، تایل معدنی (کراس فیشر ) یا ( AMF ) و تایل تمام PVC در طرح و رنگ های متنوع که در سقف سرویسها و حمام و مکانهای مرطوب با توجه به سلیقه و موارد کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کناف،گچ برگ،گچبرگ کناف،محصولات کناف،کنافکار،نمایندگی فروش فایبر سمنت،نمایندگی فروش سمنت برد،نصاب کناف،کناف چیست؟،اجرای کناف،پانل سیمانی الیافدار،سمنت برد،فایبر سمنت برد،فروش کناف،گچ برگ  کناف،کناف با کیفیت،گچ برگ چیست؟،قیمت گچ برگ کناف،نصاب گچ برگ،دیوار کناف،فایبر سمنت،فایبر سمنت،پانل گچی،پانل کناف،پانل فایبر سمنت،دیوار فایبر سمنت،دیوار گچی،دیوار کناف،کناف کار،نصاب فایبر سمنت،فروش فایبر سمنت،خرید فایبر سمنت،قیمت فایبر سمنت،اجرای فایبر سمنت،پروفیل گالوانیزه،پیچ فایبر سمنت،پیچ مخصوص فایبر سمنت،